41: ESG w logistyce – Piotr Lachowicz

Obowiązek raportowania ESG za 2024 r. dotyczyć będzie jednostek zaufania publicznego, czyli między innymi spółek giełdowych, banków, zakładów ubezpieczeń, czy funduszy inwestycyjnych zatrudniających średnio ponad 500 osób oraz spełniających określone kryteria finansowe. Rok później wymaganie to obejmie już także pozostałe duże przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 250 pracowników.

Pomimo tych regulacji, niektóre firmy, które nie są objęte tym obowiązkiem, decydują się już teraz na sporządzanie raportów zagadnień zrównoważonego rozwoju. Motywacją mogą być z jednej strony aspekty wizerunkowe, ale w coraz większym stopniu to instytucje finansowe lub inni kontrahenci wymuszają takie działanie.

Jak sytuacja wygląda w branży transportu, spedycji i logistyki? Czy obowiązek raportowania będzie wpływał na funkcjonowanie firm z tej branży i w jakim stopniu? W jakim kierunku będą następowały zmiany?

Gościem w tym odcinku podcastu jest Piotr Lachowicz, ekspert ds. zrównoważonego rozwoju w grupie Raben.

Podcast dostępny jest także na:

Spotify

Apple Podcasts

Google Podcasts

Youtube

Piotr Lachowicz

Ekspert ds. zrównoważonego rozwoju, zajmuje się m.in. transformacją klimatyczną i analizą możliwości dekarbonizacji transportu oraz raportowaniem niefinansowym. Uczestnik prac zespołu konsultacyjnego działającego przy EFRAG-u w zakresie opracowania standardów dla sektora transportowego. Wcześniej związany zawodowo z sektorem chemicznym, gdzie odpowiadał m.in. za komunikację i ESG.

Podcast możesz śledzić również na platformach społecznościowych:

Facebook

Instagram

Linkedin

O raportowaniu ESG w transporcie i budownictwie rozmawiałem także z panem Piotrem Biernackim w 26 odcinku podcastu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *