02: Parkowanie – Adam Jędrzejewski

Parkowanie

Każdego roku w Polsce na drogach i…. parkingach przybywa prawie milion samochodów osobowych. Jednocześnie przestrzeń w miastach jest ograniczona i wyjątkowo cenna. Powinna ona pełnić nie tylko funkcję transportową. Rozwiązaniem może mogłyby być parkingi kubaturowe, czy podziemne. Problem jest niestety tylko taki, że to bardzo droga inwestycja. Koszt wybudowania jednego miejsca postojowego to od około 35 tys. do ponad 100 tys. zł.

Jeżeli takie miejsce ma służyć jednej osobie, a w nocy stać zupełnie puste, to pojawia się pytanie…. kto za to zapłaci? Czy jako pojedynczy kierowcy, jesteśmy gotowi ponieść tak duży koszt codziennego użytkowania samochodu? Czy to uczciwe, żebyśmy koszty takich inwestycji rozkładali na całe społeczeństwo? Czy mamy jeszcze jakieś inne alternatywy?

W dzisiejszym odcinku na temat parkowania rozmawiam z Adamem Jędrzejewskim, twórcą takich inicjatyw jak Polska Parkuje, Mobilne Miasto i Huby Mobilności.

1 Comment

  1. […] Przestrzeni dla błękitno-zielonej infrastruktury z pewnością należy szukać między innymi w miejscach obecnie pełniących funkcję miejsc parkingowych. Na temat parkowania rozmawiałem w odcinku numer 02. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *