53: Od czego zależy jakość życia? – Jakub Romański, Stanisław Tarnawa

Czy wiedzieliście, że istnieje zależność między dostępnością miejsc użyteczności publicznej i transportu publicznego, a poczuciem zadowolenia z życia?


Badania naukowe wskazują, że m.in. jakość przestrzeni publicznych, jakość usług transportu publicznego, czy też warunków poruszania się pieszo znacząco wpływają na jakość życia społeczności, a także na ogólną satysfakcję z życia pojedynczych mieszkańców.


Dzięki projektowi realizowanemu przez Międzywydziałowe Koło Naukowe „Smart City” na Politechnice Warszawskiej, badana i sprawdzana jest w polskich, a dokładniej w warszawskich warunkach właśnie ta zależność. Celem jest zrozumienie, w jaki sposób dostępność miejsc użyteczności publicznej i transportu publicznego wpływa na zadowolenie z życia mieszkańców aglomeracji Warszawskiej.


W tym odcinku chciałbym dowiedzieć się, co stoi za pomysłem takiego badania. Czy może ono pokazać nowe spojrzenie na życie w stolicy i stać się inspiracją dla władz miasta do poprawy jakości życia mieszkańców?


Gośćmi w tym odcinku są Stanisław Tarnawa oraz Jakub Romański z Międzywydziałowego Koła Naukowego Politechniki Warszawskiej „Smart City”.

Podcast dostępny jest także na:

Spotify

Apple Podcasts

Google Podcasts

Youtube

Podcast możesz śledzić również na platformach społecznościowych:

Facebook

Instagram

Linkedin

Temat jakości życia pojawiał się w podcaście już wcześniej. Między innymi w rozmowie na temat miasta kompaktowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *